EVA VLASÁKOVÁ

Eva VLASÁKOVÁ (1943)

Žije a pracuje na Malé Skále a v Praze.
Je absolventkou UMPRUM, ateliéru F. Muziky, studovala a později vyučovala v Pilchuck Glass School v USA.
Pracuje s různými materiály, značnou část její výtvarné činnosti představují kresby, grafika, malba, trojrozměrné koláže, práce s papírem a autorské sklo.
Získala řadu domácích i zahraničních ocenění, např. Zlatou medaili v Barceloně (1985), Stříbrnou medaili v Kristallnacht Projekt (1992, Philadelphia, USA). Přednášela a vyučovala v USA, Mexiku, Itálii, Německu, Kostarice a Japonsku (Toyama City Institute of Glass, Tokyo Art Glass Institute). Její práce vlastní renomované instituce jako Art Institute v Chichagu, Kunstsammlungen der Veste Coburg a Graphische Kunstsammlungen, Dresden, Frederikshavn Museum v Dánsku, Museum Narodowe ve Varšavě, také Oblastní galerie a Severočeské muzeum v Liberci a Památník národního písemnictví a Národní galerie, Praha.
Jako jedna z prvních u nás vytvářela prostorové instalace s rozměrnými kresbami. Po zkušenostech s různými technikami skla věnuje se převážně sklu tavenému. Také zde, jako v ostatních materiálech, používá výrazné barevnosti a neobyčejné imaginace. Ve fantastických, prolínajících se světech tu figury a zvířata prožívají příběhy dokazující, že život je jedno velké, rušné a zajímavé divadlo, jehož se účastnit může být, přes někdy přicházející smutek, také zábava, hra a potěšení.

------
email: evlasakova@gmail.com